Малко известни факти за морковите.

Малко известни факти за морковите.

Малко известни факти за морковите.

Blog Article

Прекомерната консумация на този тип храни може също така да намали и способността на организма да конвертира тези храни във витамин А.

Най-младите и крехки моркови се замразяват най-успешно след бланширане.

Това оцветяване е в следствие на пигментите на хранителните вещества антоцианини, които са се съдържали в тези моркови.

На всичкото отгоре се намираме и в пандемия, което още повече влияе на психическото и физическото ни здраве.

Предишна публикация Артрит - видове, симптоми и лечение Следваща публикация Интоксикация на организма - видове, симптоми и лечение Подобно четиво...

Сокът от моркови може да засили имунната ви система. Витамините А и С, намиращи се в него, действат като антиоксиданти и предпазват имунните клетки от увреждането на свободните радикали. 

Въпреки че това не е вредно състояние, може да причини изключителни неудобства. Временно премахване на източници на бета-каротин от диетата ви обикновено решава проблема.

Микроелементите (кобалт, ванадий, йод, манган) регулират ендокринната система.

Учени се концентрират специално върху конкретно откритото вещество – фалкаринол, за което се предполага, че има антиракови свойства.

Листата се добавят към салати или чайове. Основната стойност е плътен, сочен, сладък корен зеленчук със специфичен аромат.

Извадете морковите от хладилника и ги измийте точно преди да ги обработите. Необходимо им малко да постоят на стайна температура и след това може да ги използвате.

Витамин А се трансформира в ретината, в родопсин, пурпурен пигмент, необходим за нощно виждане.

Свежата хрупкавост на моркова се морковите дължи на клетъчните му стени, укрепени с трудно смилаеми влакна целулоза, хемицелулоза и лигнин.

Няколко проучвания свързват приема на плодове и зеленчуци, които съдържат провитамин А, с намален риск от слепота и свързани с възрастта очни заболявания. 

Report this page